Várakozással telve beszerez egy új routert és egyszeriben azzal szembesül, hogy az internet jelentősen lassabb lett annak ellenére, hogy nem váltott szolgáltatót. Hol keresendő a hiba ilyen esetben és mi a megoldása?
Az alábbiakban említett összes tipp azon a feltételezésen alapul, hogy a hálózati topológia (egyszerűsített csatlakoztatás) változatlan maradt, és az egyetlen változás az új router. Amennyiben lelassult, keresse a hibát a készülékben és annak beállításaiban. Viszont, ha változott a csatlakozás módja, a router elhelyezése, a kábeleket is kicserélte, akkor először mindig máshol keresse a hibát. A jobb minőségű routerek manapság ritkán okoznak olyan problémákat, melyek az internet sebességére vannak kihatással. A gyártók célja, hogy olyan eszközt kínáljanak Önnek, mely a kicsomagolást követően egy egyszerű telepitéssel problémamentesen működő wifit biztosít.
Annak ellenére, hogy a készüléknek a kicsomagolás után azonnal üzemkésznek kell lennie, érdemes utánanézni az összes elérhető firmware frissítésnek. Bizonyos esetekben ezzel nemcsak a biztonság mértékét növeli meg és hozzájut néhány új beállítási funkcióhoz, hanem olyan hibákat is kijavíthat, melyek addig a kapcsolat minőségét gyengítették. A firmware állapotának ellenőrzése a router beállítások menüjében érhető el.
Az új routerrel akár egy új sávszélesség is beköszönthet otthonába. A dual routerek mindegyike támogatja a 2,4 és 5 GHz -es sávszélességeket, azonban fontos különbséget tenni a kettős sávszélességű (dual-band) és az egyidejű kettős sávszélességű (concurent dual-band) routerek között. Az elsőnél ki kell választania egy sávot, amin a router sugározza az internet jelét, a második pedig két hozzáférési pontot biztosít, és egyszerre működik 2,4 GHz és 5 GHz is. A lassulást a rosszul megválasztott sávszélesség okozhatja. Próbálja megváltoztatni a kiválasztott sávszélességet.
Lehet már nem is emlékszik rá, hogy a régi routerét olyan csatornára állított be, melyen a 2,4GHz-es sávszélesség zavartalanul működött. Ez az óvintézkedés különösen azokon a helyeken érvényes, ahol nagyszámú wifi hálózat működik. Az új router azért lehet lassabb, mert rossz sávszélességre van beállítva. Jó megoldás a készülék átállítása, azonban az újabb modellek már automatikusan váltogatnak a csatornák között a legjobb teljesítmény elérésének érdekében.
A sebességet a router biztonsága és más funkciói is befolyásolják. Amennyiben a csatlakoztatás után manuálisan konfigurálta a routert, valószínűleg hibásan állított be valamit. Ez lehet például a csatlakoztatott készülék gyenge biztonsága, vagy a rosszul beállított határétékek, korlátok. Gyakran problémát jelent a QoS (a szolgáltatás minősége), azaz a csatlakoztathatóság megosztása az egyes eszközök között. A router aktív használata előtt próbálja újraindítani azt a gyári beállításokon, majd tesztelje újra az internet sebességét. Ha ezután minden úgy működik ahogy kell, akkor a hiba az Ön beállításaiban volt.
A firmware naprakész, minden helyesen van beállítva, és ideális sávon és csatornán van. Hogyan tovább, ha a router még mindig lassú és nyomába se ér az előző készüléknek? Ne féljen megreklamálni azt a kereskedőnél! Az eladó vagy tanáccsal látja el Önt azzal kapcsolatban hol lehet valamilyen speciális hiba, vagy sajátkezűleg ellenőrzi, hogy a valóban van -e valami baj a routerrel. Ne hagyja figyelmen kívül a sebességgel kapcsolatos problémákat, és élvezze ki a minőségi internet kapcsolatot, mely nem akadályozza Önt feleslegesen sem a munkájában, sem a kikapcsolódás során.
A SpaceX az új-zélandi One NZ operátorral együttműködve elindította az első országos műholdhálózatot SMS üzenetek küldésére. Ez az áttörő szolgáltatás lehetővé teszi a kommunikációt olyan területeken is, ahol nincs hagyományos mobiljel. Jelenleg csak négy telefonmodellt támogat, és az üzenetek kézbesítése akár 10 percet is igénybe vehet.
A Tynker egy modern platform, amely szórakoztató módon tanítja a gyerekeket programozni. A vizuális blokkok segítségével saját játékokat, animációkat hozhatnak létre, vagy robotokat irányíthatnak. A platform támogatja a kreativitást, a logikus gondolkodást, és lehetőséget ad a gyerekeknek, hogy játékos módon ismerkedjenek meg a technológiával. Fedezze fel, hogyan működik, és miben jobb vagy rosszabb, mint más platformok.
Digitális áramszünet. A ChatGPT, Sora, Instagram és a Facebook nem működtek. Milliók maradtak hozzáférés nélkül kedvenc szolgáltatásaikhoz. A kimaradások rámutattak az online világ törékenységére és a technológiák iránti függőségre. Az OpenAI szerverproblémákkal küzdött, míg a Meta globális kimaradást tapasztalt. Mi történik a technológiai óriások falai mögött?
Szeretné, hogy gyermeke játékosan és elérhető formában tanulja meg a programozás alapjait? A Scratch ideális kiindulópont. Ez a vizuális programozási nyelv lehetővé teszi a gyerekek számára, hogy játékokat, animációkat és történeteket készítsenek bonyolult kódolás nélkül. Megtanulják a logikus gondolkodás és kreativitás alapjait, és megnyílnak nekik a valódi programozás kapui.
A Wi-Fi 6, a legújabb vezeték nélküli hálózati szabvány, forradalmasítja a sebességet, a kapacitást és a hatékonyságot. Az olyan új technológiáknak köszönhetően, mint az OFDMA, a MU-MIMO és a BSS Coloring, akár négyszeres áteresztőképességet is képes nyújtani, és több eszközt egyszerre kiszolgálni. Tudja meg, hogyan segíthet önnek a Wi-Fi 6 otthonában és irodájában.
A programozás nem csak kódírásról szól, ez az út a logikai gondolkodás és a kreativitás fejlesztéséhez. Fedezze fel, hogyan mutathatja be a gyermekeknek a programozás világát szórakoztató módon, egyszerű blokknyelvektől kezdve a valódi kódolásig.